Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_get_contents(http://auto-kupiec.pl/losowe.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden - Line: 515 - File: inc/plugins/sidebox.php PHP 5.3.3 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/sidebox.php 515 file_get_contents
/inc/class_plugins.php 101 sidebox_start
/showthread.php 396 pluginSystem->run_hooksWitamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 108 Głosów - 3.09 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
26-04-2016, 13:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2016 13:41 przez bartek19.)
Post: #31
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
dzisiaj dostałem taką wiadomość od Pani Kingi Koniecznej

”Teren tych ogródków musi być ukształtowany skarpowo gdyż ze względu na przebieg sieci nie mamy tu możliwości postawienia żelbetowej ścianki oporowej, która jest niezbędna do wypoziomowania terenu jak ma to miejsce w przypadku ogródków od strony dziedzińca i drogi 32KDD. O sytuacji byliście Państwo poinformowani i informacja wyjaśniająca tą zależność miała być przedstawiana kupującym. W prospekcie deweloperskim specjalnie umieszczaliśmy zapis przywołujący tą sytuację:

Ogródki od strony dziedzińców wewnętrznych ogrodzone będą murkami żelbetowymi z panelami siatkowymi pod zieleń pnącą (patrz - balustrady ogródków), od strony zewnętrznej budynku - murkami żelbetowymi jw., lub występują jako nieogrodzone tarasy przechodzące skarpowo w teren wydzielony zielenią izolującą.
Reasumując, dla obowiązujących nas na dzień dzisiejszy projektowych rzędnych terenowych nie ma możliwości innego racjonalnego ukształtowania terenu ogródków od strony południowej.”

od handlowca dostałem numer na biuro obsługi i podobno tam trzeba reklamować
tel. 22 771 75 50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2016, 18:40
Post: #32
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
(26-04-2016 13:28)bartek19 napisał(a):  od handlowca dostałem numer na biuro obsługi i podobno tam trzeba reklamować
tel. 22 771 75 50

Myślę, że tego typu kontakt to złudne nadzieje. Co do handlowca, to po prostu cię zbywa, abyś zawracał głowę nie jemu. Jakie reklamacje nie złożysz, to nie napiszą wam nic poza to co już napisali. Tym razem zrobią to co najwyżej papierowo listem poleconym. Tak samo było między innymi z kamieniem wokół budynku B1. Mimo, że tam bezspornie w umowie był kamień, to dla JWC nie było problemu na rozwiązanie tego przez "przeczekanie". Momentem zwrotnym było napisanie przez któregoś z klientów, że zgłasza sprawę do banku, aby wstrzymali się z przelewami, bo realizacja nie jest zgodna z umową i zaniża wartość budynku. Dopiero wtedy JWC się przestraszyło i zmieniło podejście i w konsekwencji kładzie teraz kamień.

Większość kupujących kieruje się planem mieszkania (wraz z ogródkiem) i wizualizacjami, a nie prospektem i umową, bo te są trudne do wyobrażenia sobie konsekwencji i nie ma co ukrywać, że dla większości osób są za trudne i nie zrozumiałe. I deweloper nie powinien żerować na braku doświadczenia kupujących (tak robiły banki i mamy teraz przepychanki z frankami).

Rozumiem waszą frustrację i niezadowolenie. W niektórych blokach zakłada się kraty w oknach na parterze i czasem nawet na pierwszym piętrze, a u was będą okno-drzwi do samej ziemi. Planujecie w lecie gotować się w mieszkaniu? Okna są zwrócone na południe, więc póki nie zbudują budynku obok, to będzie na prawdę gorąco. Na klimatyzację JWC się nie zgodzi. Ale bezpieczeństwo, to tylko jeden problem, który w teorii rozwiązuje ochrona i monitoring kamer. Nie wiem czy rozważaliście mniej niebezpieczne, ale zdecydowanie częstsze i także uciążliwe scenariusze? Będziecie mieszkali bezpośrednio przy ulicy i chodniku. Przechodzący ludzie nawet nieświadomie będą zaglądali wam w okna zarówno do sypialni jak i do pokoju dziennego. Wieczorem, gdy zapalicie światło, to będziecie widoczni jak w telewizorze podczas gdy przechodnie będą znikali w ciemności. Jakiej by skarpy wam nie zrobili, to nie zmieści się wyższa niż pół człowieka, a wysokość chodnika będzie na tej samej wysokości co wasze mieszkanie, zatem nie ukryjecie się przed wzrokiem przechodniów. Przechodniów, którzy mogą właśnie wyprowadzać swoje pieski i kotki. Że czasem wbiegnie takie coś do waszego mieszkania to nie jest wykluczone. A że pieski wyprowadza się na siku i gdzieś muszą zrobić to osobny problem.

Z własnego doświadczenia i obserwacji JWC mogę ci doradzić, że nawet nie próbuj rozmawiać z nimi póki nie masz twardych argumentów pokazujących im ich znaczący błąd i jednocześnie nie masz pomysłu ich rozwiązania. JWC to korporacja, w której pracownicy bardzo niechętnie zmieniają decyzje na korzyść klienta (nawet jeśli nic ich to nie kosztuje), bo boją się że nie przewidzą wszystkich konsekwencji.

Jeśli JWC powiedziało ci, że pod spodem biegnie jakaś instalacja, to nic z tym nie zrobi. Nie łudź się. Na ich miejscu też bym tego nie ruszał. Pomijając ewentualne koszty i niemożliwość techniczną jakiegoś innego sensownego ułożenia instalacji, to jest już na to za późno. Ewentualny poślizg z oddaniem budynku opóźnił by się o miesiące (nowe plany, akceptacje urzędników, przebudowa, ...). Nie łudź się też, że w przyszłości postawisz jakiś murowany płot na skarpie, bo nie dostaniesz na to zgody a ewentualna samowolka skończy się rozbiórką. Skoro jest opinia wykonawcy, że budowa płotu zagraża instalacji, to urzędnicy miejscy, którzy wg aktualnych planów mają przejąć tę drogę będą posiłkowali się tym stanowiskiem.

Jak dla mnie, to masz (/macie) trzy możliwe kierunki rozwiązania:
1. Odstąpienie od umowy - najprostsze rozwiązanie, ale po tak długim czekaniu na mieszkanie, to możesz być już z nim związany. Nie wiem też czy kupujesz na kredyt, bo to też może komplikować.
2. Godzisz się, że górka nie jest twoja i stawiasz płot między górką a swoim mieszkaniem.
zalety:
+ Tutaj możesz przekonać dewelopera, aby postawił ci za darmo płot taki jak w ogródkach wewnętrznych.
+ Możesz też negocjować obniżenie ceny, bo ogródek jest mniejszy.
+ Zmniejszy się przyszły czynsz/podatek.
wady:
- Będziesz miał płot pod samymi oknami (na oko 3 metry od okien)
- Jak przechodnie (szczególnie dzieci) wdrapią się na górkę, to będą na ciebie patrzyli z góry i możesz się czuć jakbyś mieszkał w piwnicy z oknami na ulicę.
3. Walczysz, aby nie powstała pod twoimi oknami droga, a ogródek jest podciągany pod sam koniec działki. Ziemia może należy jeszcze do JWC a nie do miasta, więc może jeszcze jest czas, aby miasto jej nie przejęło. Argumentujesz, że w prospekcie jest płot albo górka a w projekcie (który też nam podesłałeś) jest płot. Czyli z sumy tych dokumentów wynika, że płot.
wady:
- Czeka cię gigantyczna praca. Masz mało czasu a szansa powodzenia nie za duża.
zalety:
+ wyeliminujesz ruch samochodów spod okien i "dziki" parking na chodniku
+ Jak nie będzie chodnika i ulicy, to ryzyko wejścia do twojego ogródka będzie tylko z sąsiedniej działki. A jeśli uda ci się wywalczyć tylko pozostawienie chodnika, to będzie miejsce na przesunięcie płotu na za górką i pozostawienie górki wewnątrz ogrodzonego terenu.

Oczywiście to tylko mój punkt widzenia i na pewno o czymś zapomniałem albo czegoś nie przewidziałem/nie wiedziałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2016, 18:53
Post: #33
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Ok, z wątku zrozumiałem, że górka jest na granicy między ogródkiem a ulicą. Z projektu (http://bliska-wola.warszawa.pl/attachment.php?aid=800) wynika natomiast, że skarpa jest pod samymi drzwiami oraz że będzie żywopłot, czyli ogródek nie będzie zupełnie otwarty. Przepraszam za nieporozumienie. Myślę więc, że twoje szanse na większe zmiany raczej spadają do prawie zera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2016, 22:00
Post: #34
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Ja bym nie dramatyzował. Jaki by nie był płot to i tak przed złodziejem by nie ochronił. Warto powalczyć o to, żeby żywopłot, który będzie posadzony nie był niski, tylko od razu jakiś wyższy. Są w sprzedaży gotowe żywopłoty wysokości 1-2 metry. Od strony ogródka można jakąś palisadę zrobić, czy coś w tym stylu. A górka przyda się do opalania latem, a zimą na sanki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2016, 15:13
Post: #35
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Ja mam mieszkanie w tej części ale wysoko więc temat ogródków po tej stronie mnie nie dotyczy ale pamiętam rozmowę z kierownikiem sprzedaży z której wynikało, że teren po południowej stronie bloku na którym była wizualizacja ulicy od ronda przy Ordona wzdłuż budynku nie należy do JW i ta droga może nigdy nie powstać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 07:10
Post: #36
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Nie ma tam z założenia "przebitki" na Prymasa Tysiąclecia, więc jeżeli droga nie będzie potrzebna dla następnego osiedla, to rzeczywiście może jej tam nie być
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2016, 09:46
Post: #37
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Witam
czy ktoś ma jakieś nowe informacje ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2016, 17:09
Post: #38
RE: B1 ogródki od strony nowo powstałej ulicy !!!!!!!!!
Hej,

Ja mam mieszkanie na parterze w B1 z ogródkiem od strony ulicy i myślę sobie, że

1) w związku z tym, że na planie mieszkania wyraźnie napisane zostało i zaznaczone że jest to ogrodzenie demontowalne to można nie odebrać mieszkania dopóki go nie będzie.
2) czy ktoś z Was kontaktował się z prawnikiem w tej sprawie? Może nie jest głupim pomysłem to zrobić bo póki co to sobie gdybamy a fakty są takie, że ja mam w mojej umowie plan mieszkania z ogródkiem na którym jak wół jest napisane, że jest ogrodzenie. Inaczej bym tego mieszkania nie kupił.

Pamiętam, też rozmowę z Panem Piotrem Biaduniem handlowcem, [ponieważ ja przeczytawszy umowę, zaniepokoiłem się brakiem ogrodzenia z niej wynikającym] spytałem go czy moje mieszkanie nie będzie miało ogrodzenia, a on odpowiedział, że to się tyczy innych mieszkań gdzie mają być jakieś instalacje, a nie mojego mieszkania c-101 i powołał się na plan.

Pomijając rzygacze, B1 nie dowozi "flagowego osiedle JW" póki co - a szkoda, szkoda, że się nie zepną i nie zrobią tego dobrze.

Pozdr
Robert
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.


Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.